Ale równie ważne, jak to, które pokarmy są w twojej diecie, to tam, skąd pochodzą te jedzenie.


Ale równie ważne, jak to, które pokarmy są w twojej diecie, to tam, skąd pochodzą te jedzenie.

Jeśli chcesz, jest to twój wszechstronny cel „końcowej gry”. Szczegółowa wizja i kompilacja nadrzędnych celów. Jak idealnie zaprojektowałbyś swoje życie – od tego, jak się czujesz, myśl i zachowuj się po to, jak codziennie się pojawiasz. Może nawet nakreślić to, co możesz zrobić przez cały dzień, od momentu, gdy obudzisz się do momentu, gdy zasypiasz.

Na głębszym poziomie pozwala zbadać swoje potrzeby, pragnienia i podstawowe potrzeby bez osądu lub zewnętrznego presja.

Ale co najważniejsze, obejmuje to, dlaczego chcesz te rzeczy.

Kiedy masz szczegółową wizję odnowy biologicznej, łatwo jest filtrować informacje o odżywianiu i odnowy biologicznej. Koncentrujesz się tylko na rzeczach, które są zgodne z tym, czego chcesz doświadczyć. Lepiej rozszyfrować to, co Cię wspiera, a co nie.

Po utworzeniu wizji odnowy biologicznej możesz zadać sobie pytanie, czy porady żywieniowe, które słyszysz z tym.

Przy tak dużej ilości informacji na temat tego, co powinieneś jeść, może być przytłaczające, aby nadążyć za tym wszystkim i naprawdę zrozumieć, co powinieneś mieć na talerzu, aby właściwie i czuj się najlepiej.

Chcesz być w stanie uczynić się prostym, konsekwentnym i sprawić, by posiłki były dobrze zrównoważone. Właśnie tam gra Funundational Five, która jest częścią naszej zastrzeżonej Method Methful Nutrition ™.

Stworzyłem ten czynnik smakowy posypanie po pracy z tysiącami klientów i członków w naszej uważnej metodzie żywieni Tylko z posypką!

Po prostu pomyśl o tym, jak często sięgasz po te przyprawy i zioła w spiżarni i używasz ich w posiłkach do smaku i składników odżywczych? Z mojego doświadczenia z członkami i klientami większość z nas nie! Albo nie chcemy mieć kłopotów z wyciągnięciem ich wszystkich ze spiżarni, albo nie wiemy, jakie kombinacje smakują pysznie, albo po prostu nie mamy dodatkowego czasu, aby to rozgryźć.

Właśnie tam stworzyłem rozwiązanie w postaci pysznego i bogatego w składniki odżywcze posypkę!

Podstawowy pięcioosobowy współczynnik smaku

na wypadek, gdybyś był nowy w społeczności NS i naszej Metoda tutaj, fundamentalna piątka to mój prosty proces i system, aby upewnić się, że odżywiasz swoje ciało z zrównoważone pokarmy, aby zapobiec pragnieniu, stresu zwalczającego, dobrze odżywiaj się i cieszyć się tym, co jesz.

Nie ma żadnego zliczenia, nie trzeba śledzenia i nie trzeba eliminować żadnej grupy żywności, jeśli nie potrzebujesz medycznie. Podstawowa piąta dotyczy prostoty, równowagi i możliwości zastosowania tego systemu praktycznie w twoim prawdziwym życiu.

Jaki jest czynnik smaku?

To, co nazywamy czynnikiem smakowym Unikalną częścią naszej filozofii żywności w Method Methful Nutrition ™ – jego celem jest zarówno świętowanie pożywienia, jak i czynnika przyjemności jedzenia.

Jedzenie to pożywienie, a także przyjemność!

Łatwym sposobem zapamiętania, jak wykorzystać czynnik smakowy, jest sprawdzenie, czy masz pięć smaków, obejmują one: słodkie, słone, kwaśne, gorzkie i umami.

Słodki smak może łatwo pochodzić z słodkich węglowodanów w posiłku, słona może pochodzić z oczywistych soli, a nawet wodorostów lub takich rzeczy jak seler, które smakują słone, kwaśne mogą pochodzić z takich rzeczy, jak świeży sok z cytryny lub pasta tamaryndowca , Gorzkie mogą pochodzić z takich rzeczy jak ciemno liściaste zieleni, rukola, mniszka zielona, ​​grejpfrut i umami mogą pochodzić z grzybów, sosu sojowego i pasty miso.

Posypowy czynnik smakowy

Współczynnik smakowy zyskuje wszystkie pyszne smaki, przeciwutleniacze i składniki odżywcze znajdujące się w szerokiej gamie ziół, przypraw, wodorostów i nasion, których inaczej nie możesz wchodzić w dietę na co dzień.

, stosując stosowanie Współczynnik smakowy posypuje posiłki lub co najmniej jeden posiłek dziennie, zwiększasz liczbę witamin B, białka, cynku, magnezu, selenu, miedzi, witaminy C, K, E, potasu i wielu przeciwutleniaczy i FytonUtrients.

Oprócz składników odżywczych uzyskanych w tym prostym przepisie na posypkę, przyczyniasz się również Pyszny smak w tylko posypce!

Co składa się na fundamentalny pięcioczeniowy posiłek

Podstawowy pięciourish posiłek zawiera wszystkie pięć elementów zrównoważonego posiłku: węglowodany niepotrzebne, węglowodany skrobiowe, węglowodany skrobiowe , Zdrowy tłuszcz, białko i czynnik smakowy.

Nasze pięć fundamentalnych posiłków odżywczych można znaleźć jako koktajle, jogurty, miski owsiane lub miski śniadaniowe, miski odżywcze, sałatki, zupy, gulasze i wiele innych.

Wiele osób często skupia się na tym, a nawet presję na to, co jedzą.

i robiąc to, starają się jeść doskonale, co często oznacza unikanie niektórych pokarmów, że oni oni Uważaj na „złe”.

Czy to robisz?

Jest to całkowicie zrozumiałe, jeśli to zrobisz!

Jest tak duży nacisk na to, co jeść w zjedzeniu Przemysł żywieniowy, więc sensowne jest skupienie uwagi.

, ale podczas pozbawionego żywienia ćwiczymy uważne podejście do jedzenia, które wykracza poza to, co jest na twoim talerzu.

Czego jeszcze potrzebujesz do e W Well

Chociaż absolutnie ważne jest, aby na całe życie.

Chociaż absolutnie ważne jest, aby Utrzymaj na całe życie.

, gdyby tak było, nikt nigdy nie walczyłby z dobrym odżywianiem się codziennie!

Wszyscy po prostu wiedzieliby dokładnie, co jeść i zjeść idealnie 100% 100% Czas.

Ale oczywiście wszyscy doświadczyliśmy, że tak nie jest.

Nawet jeśli wiesz, co jeść, aby je odżywić, utrzymanie go może być trudne Gdy jest tak wiele innych czynników, które w twoich nawykach żywieniowych.

Jeśli kładziesz zbyt duży nacisk na idealne jedzenie, może to utrzymać w cyklu początkowym i stopu.

ten cykl LE oznacza, że ​​jesteś w stanie dobrze jeść przez pewien czas, ale potem „upadniesz-pasmo”, ilekroć coś wpływa na twoje wybory żywieniowe, takie jak:

  • Wyjdź do jedzenia ,
  • Świętujące święta,
  • Czuję się naprawdę zestresowany lub znudzony,
  • Wyrzucając regularną rutynę,
  • bycie „kuszą” przez słodką ucztę współpracownik przywieziony do biura,
  • Nudzanie się tymi samymi posiłkami co tydzień
  • Nie ma wystarczająco dużo czasu na gotowanie po pracy

i lista może być długa!

Jestem pewien, że możesz pomyśleć o jednej lub dwóch rzeczach, których doświadczyłeś, które uniemożliwiły ci trzymanie się zdrowych nawyków żywieniowych.

Wszyscy tam byliśmy, ja uwzględniam!

Dlatego tak ważne jest, aby zwrócić równą uwagę na to, jak jesz.

„jak” jesteś ” Jedzenie po stronie rzeczy polega na nauce poruszania się na wszystkie inne czynniki, które wpływają na wybór żywności.

i robimy to, ćwicząc uważne jedzenie.

Spowolnienie spowolnienia A wnoszenie większej uważnej świadomości na temat tego, co jesz i jak się czujesz przed, w trakcie i po posiłkach, jest jedną z najlepszych praktyk, jakie możesz mieć w celu znalezienia tego, co działa dla Ciebie, i tworzenie zdrowych nawyków żywieniowych.

A najlepsze jest to, że ten rodzaj praktyki pomaga ćwiczyć równowagę, dzięki czemu możesz cieszyć się wszystkimi potrawami bez wymyślenia ich lub przejadania się.

bardziej uważając na to, jak jesz

hre to kilka wskazówek, aby zacząć od uważnej praktyki żywieniowej, która może pomóc w stworzeniu tej celowej równowagi z nawykami żywieniowymi, które umożliwią dobrze odżywianie się codziennie.

Zameldowanie się ze sobą przed i po posiłkach

przed i po jedzeniu, zatrzymaj się i zadaj sobie pytanie: „Jak się czuję?”.

określ, czy jesteś głodny, czy pełny, zrelaksowany, zestresowany lub emocjonalny. W ten sposób możesz również ustalić, dlaczego jesz. Idealnie, jemy tylko wtedy, gdy jesteśmy głodni, ale tak nie zawsze jest. związek z jedzeniem. Możesz rozwinąć nawyk uważania się za swoje jedzenie i nawyki żywieniowe.

Usuń wszystkie rozproszenia

Rozproszenie do posiłku mogą szybko usunąć uważność jedzenia.

Poświęć trochę czasu, aby aktywnie pomyśleć o wszystkich rozrywkach, które zwykle masz podczas jedzenia. To może być Twój telefon, telewizja, a nawet zadania robocze w porze lunchu.

Usuń te rozproszenie i naprawdę skup się na jedzeniu. To zwraca uwagę na twój posiłek, a będziesz o wiele bardziej prawdopodobne, że uznasz i zauważysz swój głód, sytość, smak i ogólne wrażenia z posiłków.

Jedz posiłki przy stole

Pod tym względem następną wskazówką jest jedzenie przy stole.

Siedzenie przy stole jest świetną praktyką, zwłaszcza że tak wielu z nas może przyzwyczaić się do jedzenia przy naszych biurkach lub jedzenia Na kanapie.

po prostu poświęcając stół lub licznik – gdziekolwiek jesz – do jedzenia, używasz swojego środowiska, aby trenować mózg i rozpoznać, że nadszedł czas, aby zwolnić i zjeść.

Spraw, aby doświadczenie było 10 w skali satysfakcji

Moją następną wskazówką jest uczynienie tego doświadczenia w skali satysfakcji jak najwięcej.

Czy to Zrobisz gęsto odżywcze posiłek odżywczy lub cieszyć się słodkim deserem, zastanów się, jak możesz to zrobić tak satysfakcjonujące, jak to możliwe.

Działa to szczególnie dobrze, jeśli wcześniej próbowałeś uniknąć pewności Foods.

Zamiast tego daj sobie pozwolenie na cieszenie się nimi, ale bądź bardzo zamierzony w tym, jak je lubisz.

Weźmy na przykład słodycze.

Jeden z moich members of my membership program often had meetings where cookies, cupcakes, or other sweet things were brought in. Trying to be balanced, she would have one of those things and found herself having these things most days of the week.

Ale po ćwiczeniu uważnego jedzenia zdała sobie sprawę, że nie był to najbardziej satysfakcjonujący sposób na cieszenie się tymi potrawami. Zamiast tego postanowiła postępować zgodnie z tą praktyką robienia tego 10. Teraz wciąż daje sobie pozwolenie na cieszenie się słodyczami, ale jest bardziej zamierzona.

lubi swoją ulubioną domowe wypieki w weekend lub Wychodząc do jedzenia, a nie bezmyślnie jedząc kupiony w sklepie ciasteczko podczas pracy.

To takie małe zmiany, które naprawdę mogą zmienić twoje myślenie wokół twojego doświadczenia z jedzeniem.

odżywia twoje Ciało dobrze

Kolejną uważną praktyką jedzenia jest odżywianie ciała i sprawienie, by posiłki smaczniej je jedząc różne potrawy. Proste ramy, których używam, to fundamentalna piąta.

Podstawowa pięć to mój prosty system upewnienia się, że odżywiasz swoje fizyczne ciało przez cały dzień, jedząc mnóstwo produktów roślinnych i pełnych pokarmów. Pięć obejmuje białko, niestarchowe węglowodany, węglowodany skrobiowe, zdrowe tłuszcze i czynnik smakowy.

Podczas jedzenia fundamentalnej piątki zmieniają również kolory i tekstury każdego elementu. Pomaga to zapewnić różnorodne witaminy i minerały.

Następnie upewnij się, że używasz wszystkich zmysłów, aby doświadczyć jedzenia.

doświadczać naszego jedzenia; Sposób, w jaki smakuje jedzenie, jak się czuje, jak to wygląda i jak pachnie, przyczyniają się do doświadczenia jedzenia.

Kiedy angażujemy wszystkie nasze zmysły i naprawdę doświadczamy naszego jedzenia, uważamy I obecny w tym momencie.

Więc teraz rozumiesz, dlaczego idealne jedzenie lub unikanie niektórych pokarmów nie jest konieczne do zdrowego odżywiania, i masz 5 wskazówek, które wspierają Cię w nauce, jak ćwiczyć równowagę z jedzeniem.

Hodowla fabryczna jest coraz bardziej powszechnym problemem w branży spożywczej, germivir apteka gemini który był powiązany z wieloma różnymi problemami.

Zastanów się, co stanowi zdrową dietę. Jeśli jesteś najbardziej podobny, może przychodzić na myśl lista składników, w tym owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste i pokarmy proteinowe. Ale równie ważne, jak na to, z której żywności w diecie jest to, z którego faktycznie pochodzą te żywność.

Chociaż intensywne hodowle zwierząt może obniżyć koszty i pomóc zwiększyć produkcję żywności, było powiązane z kilkoma znaczącymi etycznymi i środowiskowymi kwestie. Zostało to również powiązane z pewnymi poważnymi problemami zdrowotnymi, w tym opornością na antybiotyki, zmniejszoną wartością żywieniową żywności oraz wyższym ryzykiem choroby i infekcji.

Oto, co musisz wiedzieć o rolnictwie fabrycznym, w tym o tym, co IT oznacza, że ​​mogą to powodować, i jak możesz przejąć kontrolę nad tym, skąd pochodzi Twoja żywność.

Czym jest rolnictwo fabryczne?

Fabryka jest powszechną praktyką Przemysł spożywczy. Znane również jako skoncentrowane operacje żywienia zwierząt (CAFO), obiekty te zwykle często stosują niezrównoważone i często nieludzkie metody, aby zmaksymalizować zyski i minimalizować koszty.

USDA ma określone wytyczne stosowane do zdefiniowania różnych rozmiarów i rodzajów gospodarstw fabrycznych . Na przykład duża farma fabryczna krów musi mieć próg wielkości co najmniej 1000 zwierząt, podczas gdy małe kawiarnie powinno mieć mniej niż 300. W przypadku hodowli drobiu i kurczaka liczby te mogą być znacznie wyższe. W rzeczywistości duża fabryka kurczaka może mieć ponad 125 000 zwierząt, podczas gdy małe gospodarstwa mieści się mniej niż 37 500. Istnieją również wyraźne przepisy dotyczące gospodarstw mlecznych, gospodarstw fabrycznych, farmy świń i innych rodzajów CAFO (1).

Farmy fabryczne dominują w branży zwierząt gospodarskich, a liczba kawiarni w Stanach Zjednoczonych stale stale się stale staje stale stale stale stale stale stale stale stale się stale stale stale stale stale stale stale rosnąć. Według analizy opublikowanej przez Food & amp; Water Watch, liczba jednostek zwierząt gospodarskich w gospodarstwach fabrycznych wzrosła o 20% w latach 2002–2012. Ponadto liczba krów mlecznych na gospodarstwach fabrycznych również podwoiła się, a wielkość średniej farmy fabrycznej HOG wzrosła o prawie 70% (2) .

Jednak istnieje kilka problemów z rolnictwem fabrycznym. Oprócz wątpliwych warunków gospodarstwa fabrycznego, wpływ rolnictwa fabrycznego na zdrowie, bezpieczeństwo żywności i środowisko są ważnymi czynnikami, które należy wziąć pod uwagę również.

Efekty środowiskowe rolnictwa fabrycznego

Fabryczne hodowle krów, kurczaków, świń i innych zwierząt gospodarskich może mieć szkodliwy wpływ na środowisko. Na przykład szacuje się, że zwierzęta z harmonogramu fabryki wytwarzają codziennie ponad milion ton obornika, co często może zawierać niestrawione antybiotyki podawane zwierzętom, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się choroby. Ze względu na sposób, w jaki obornik jest przechowywany w wielu z tych masywnych gospodarstw, odpady zwierzęce mogą czasem rozlać się na zbiorniki wodne, powodując zanieczyszczenie i zanieczyszczenie (3).

Livestock również wytwarza i uwalnia metan podczas trawienia, które mogą zwiększyć emisję gazów cieplarnianych i przyczynić się do zmian klimatu i globalnego ocieplenia (4, 5). Ponadto hodowla fabryki krów, świnki i indyka wymaga znacznego wykorzystania zasobów naturalnych, w tym ziemi, wody i upraw.

Wpływ na zdrowie

Zwierzęta na gospodarstwa fabryczne są rutynowo podawane antybiotyki leczenie i zapobieganie chorobom, a także zwiększanie wzrostu. Niestety stosowanie antybiotyków w zwierzętach gospodarskich przyczyniło się do oporności na antybiotyki, który przekształcił się w poważny kryzys zdrowia publicznego (6). Niektóre rodzaje niebezpiecznych bakterii stały się odporne na działanie antybiotyków, co utrudnia leczenie wielu wspólnych warunków (7).